Stylizacje na święta w Środowiskowym Domu Samopomocy

Stylizacje na święta w Środowiskowym Domu Samopomocy_4

13 grudnia uczniowie z klasy 3 F odwiedzili ŚDS, aby zrobić świąteczne fryzury uczestnikom terapii zajęciowej. Młodzież pod okiem opiekuna pani Eweliny Grałek farbowała, stylizowała i strzygła fryzury zarówno damskie jak i męskie. Wszystkim podopiecznym i opiekunom życzymy Wesołych Świąt i obiecujemy, że wrócimy do Was przed feriami zimowymi.

Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne w Nadarzynie

Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne w Nadarzynie_4

W dniu 21.09.18r. uczniowie naszej szkoły z klas: 1FoF, 2FoF, 3F uczestniczyli w Targach Fryzjerskich i Kosmetycznych w Nadarzynie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję by zapoznać się z nowymi trendami oraz nowościami proponowanymi przez wystawców różnych firm z branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Podczas targów spotkali się z różnymi znanymi osobami we fryzjerstwie i nie tylko. Wyjazd został zorganizowany przez nauczyciela panią Justynę Piątek. Opiekę nad uczniami sprawowali również: pani Ewelina Grałek, pani Anna Porczyk.

Nowa porcja włosów dla Fundacji NIEboRAKOWI

Nowa porcja włosów dla Fundacji NIEboRAKOWI_10

Dzisiaj odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, aby oddać włosy dla Fundacji NIEboRAKOWI. 14 osób oddało włosy i w ten sposób bardzo szlachetnie rozpoczęło wakacje. Dziękujemy za okazane serce wszystkim dzieciom oraz pani Anicie Świech, która nagłośniła akcję w szkole oraz zachęciła uczniów i ich rodziców do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy. Pomagajmy! - koordynator akcji w szkole pani Ewelina Grałek.

Technik usług fryzjerskich - świetny wybór

Technik usług fryzjerskich - świetny wybór_12

Fryzjer to zawód dla osób pracowitych i kreatywnych, charakteryzujących się wyczuciem stylu. W ostatnich latach znacznie zyskał na prestiżu – fryzjerów nazywa się stylistami, często prezentuje się ich dokonania w programach telewizyjnych i na łamach prasy. Branża stale się rozwija, a usługi fryzjerskie cieszą się niesłabnącą popularnością. Każdy bowiem - od czasu do czasu - potrzebuje chociaż drobnej metamorfozy w swoim wyglądzie. W pracy nie ma monotonii i nudy, gdyż każdy dzień przynosi coś innego. Oto co ma Wam do przekazania nasza uczennica, która uczy się właśnie w tym zawodzie: Mam na imię Ola, jestem uczennicą 2 klasy technikum usług fryzjerskich ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim. Swoją przygodę z fryzjerstwem rozpoczęłam już w gimnazjum, ale tajniki tego zawodu zaczęłam pogłębiać w Wyspiańskim. Wiadomości i umiejętności niezbędne do pracy w tym zawodzie zdobywam podczas zajęć teoretycznych i praktycznych, które odbywają się w szkole w pracowniach fryzjerskich. Uczestniczę także w projekcie unijnym „Strefa profesjonalistów” realizowanym przez szkołę w ramach, którego brałam udział w warsztatach fryzjerskich i kursie wizażu, a podczas wakacji będę odbywała płatny staż w renomowanym salonie fryzjerskim. Swoje umiejętności niejednokrotnie prezentowałam na szkolnych i pozaszkolnych konkursach i pokazach, zdobywając wyróżnienia. Dzięki współpracy szkoły z pracodawcami z terenu Tomaszowa i okolic m.in. „Salonem Mistrza Włodzimierza” mam możliwość doskonalenia warsztatu fryzjerskiego pod okiem zawodowca. Niedawno uczestniczyłam w szkoleniu MASTER CLASS z udziałem mistrzyni świata Kateryny Korolovej, które poszerzyło moją wiedzę i rozwinęło umiejętności. A nawet miałam możliwość bycia osobistą modelką mistrzyni, co było bardzo ciekawym doświadczeniem. Uważam, że fryzjerstwo to świetne zajęcie, tak naprawdę zawód na całe życie. Dziękuję nauczycielom przedmiotów zawodowych w mojej szkole oraz panu Włodzimierzowi Białkowskiemu i jego zespołowi za ogromną pomoc w rozwijaniu mojej pasji. Gdybym miała teraz dokonać wyboru, w której szkole kontynuować naukę po gimnazjum, wybrałabym ZSP 6 w Tomaszowie Maz. i właśnie zawód technika usług fryzjerskich. Jeśli nie dokonaliście jeszcze wyboru, czy wahacie się, polecam tą szkołę.

Kolejne osoby włączają się w akcję NIEboRAKOWI

Kolejne osoby włączają się w akcję NIEboRAKOWI_6

Kolejne 6 osób dołączyło do akcji Stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI. Coraz mniejsze dzieci chcą pomagać. Od początku roku szkolnego już 11 osób pokazało swoje dobre serce i przekazało włosy. Były to:

1. Joanna Piwowarska
  2. Wiktoria Kwapisz
  3. Aleksandra Kozłowska
  4. Patrycja Przybysz
  5. Dominika Szymańska
  6. Natalia Krupińska
  7. Lena Majstrak
  8. Aleksandra Chomentowska
  9. Joanna Goska
  10. Małgorzata Goska
  11. Alicja Lober

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy kolejnych chętnych.