Ombre vs. sombre

 

Ombre vs. sombre_17

NAJWAŻNIEJSZE RÓŻNICE

OMBRE

SOMBRE

 ‚californian look’

‚natural look’

włosy rozjaśnione od połowy długości

włosy rozjaśnione pasemkami od nasady

jaśniejszy kolor jest widoczny na całej szerokości włosów

nakładanie jaśniejszego koloru nie jest równomierne, mogą to być pasemka tylko wokół twarzy

większa rozbieżność pomiędzy kolorem u nasady a na końcach

subtelne przejście kolorystyczne

granica pomiędzy kolorami jest usytuowana nisko, daleko od linii odrostu

granica pomiędzy kolorami znajduje się bliżej odrostu

 

Fenomen koloryzacji ombre i sombre

Rozjaśnione włosy w stylu ombre i sombre to wiodący trend. To koloryzacja, którą wybierają gwiazdy światowego formatu, rodzime celebrytki czy normalne dziewczyny na całym świecie, które kochają być ‚in fashion’.

Dlaczego kobiety na całym świecie kochają włosy sombre i ombre?

Koloryzacja jest bardzo efektowna. Rozjaśnione włosy dodają blasku i rozświetlają twarz. Efekt odmłodzenia jest tu gwarantowany! Ta tonowa koloryzacja jest bardzo wygodna, bo nie musisz odwiedzać swojego fryzjera co 4-6 tygodni, by przykrywać odrost. Przy włosach sombre i ombre odrost nie jest bardzo widoczny. To idealne rozwiązanie na wakacje. Wybierając się na długą wyprawę nie musisz zabierać swojego fryzjera ze sobą.

O czym należy pamiętać?

Decydując się na włosy sombre lub włosy ombre warto zdać sobie sprawę,  że szczególna pielęgnacja takich koloryzacji jest konieczna. Włosy rozjaśnione mają tendencje do przesuszania, łamania się czy rozdwajania końcówek. Oczywiście nie ma się czego bać, jeśli odpowiednio zadbamy o włosy. Warto wyposażyć się w maskę nawilżającą i serum przeciw rozdwajaniu końcówek. By zabezpieczyć włosy przed rozjaśnianiem, można poprosić fryzjera o dodanie OLAPLEXU do farby, by zabezpieczyć je przed uszkodzeniem.

A co jeśli nie masz długich włosów? 

Włosy ombre i sombre to dobry wybór również przy średnich długościach włosów. Klientki pokochały tę koloryzację razem z cięciem ‚long bob’. To połączenie wygląda niezwykle efektownie i jest ultra modne.

Ombre vs. sombre_15
Long bob + sombre

Jeśli chcesz się wyróżnić… 

Koloryzacja ombre i sombre przeszła już długą drogę modyfikacji. Fryzjerzy na całym świecicie prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej ekstrawaganckich koloryzacji w tym typie. Kolory, które łączymy przy ombre i sombre, nie muszą oznaczać książkowego połączenia ciemnego koloru u nasady i blondu, ale też RONZE, czyli połączenie brązu i rudego, BRONDE połączenie ciepłego brązu z ciepły blondem czy kolorowe ombre.

Ombre vs. sombre_12
Bronde
Ombre vs. sombre_19
Ronze
Ombre vs. sombre_4
Kolorowe ombre