Jaką grzywkę wybrać?

Grzywka co jakiś czas wraca i staje się hitem mody. To dobre rozwiązanie, jeśli Twoje rysy twarzy i typ włosów sprawiają, że dobrze prezentujesz się z takim wizerunku. Jednak nie każdy rodzaj włosów tworzy idealny duet z grzywkami.

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Pamiętajmy o tym, że grzywka grzywce nierówna. Mamy do wyboru grzywkę prostą, skośną, zaczesaną na bok. Dzięki temu możemy dobrać ją do kształtu twarzy. Przyjrzyj się i zobacz, co będzie Ci pasować!

  • Twarz owalna – tutaj mamy duże pole do popisu, ponieważ do takiego kształtu twarzy pasuje niemal każda fryzura. Z tego względu możemy zdecydować się na każdy rodzaj grzywki np. skośną grzywkę czy obciętą na prosto.
    Jaką grzywkę wybrać?_2
    Jaką grzywkę wybrać?_5
    Jaką grzywkę wybrać?_6
    Jaką grzywkę wybrać?_7
    Jaką grzywkę wybrać?_4
    Jaką grzywkę wybrać?_3
    Jaką grzywkę wybrać?_1
  • Twarz okrągła – przy takim kształcie twarzy z pewnością nie będzie nam pasowała ciężka, prosta grzywka. W takim wypadku postawmy na grzywkę zaczesaną na bok.
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz okrągła_6
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz okrągła_5
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz okrągła_4
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz okrągła_3
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz okrągła_2
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz okrągła_1
  • Twarz podłużna – taka twarz często charakteryzuje się wysokim czołem i długą brodą. Grzywka powinna poszerzyć naszą buzię i sprawić, że czoło będzie wydawało się mniejsze. Tutaj z pewnością sprawdzi się fryzura z prostą, ale nie ciężką, dość długą grzywką.
  • Twarz trójkątna – twarz o tym kształcie dobrze wygląda w grzywce zaczesanej na bok, ale również w krótkiej asymetrycznej i prostej. Pamiętaj, że taki kształt nie lubi gładkich uczesań.
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz trójkątna_7
  • Jaką grzywkę wybrać? Twarz trójkątna_3
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz trójkątna_4
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz trójkątna_5
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz trójkątna_2
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz trójkątna_10
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz trójkątna_1
  • Twarz kwadratowa – fryzury wycieniowane są idealne dla tego kształtu twarzy. Wybierajmy roztrzepane, zwichrzone grzywki lub te skośne, asymetryczne. Jeśli wolimy długą grzywkę, zaczesujmy ją na bok.
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz kwadratowa_7
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz kwadratowa_8
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz kwadratowa_6
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz kwadratowa_5
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz kwadratowa_4
    Jaką grzywkę wybrać? Twarz kwadratowa_1

Włosy kręcone z grzywką – ten duet sprawdzi się tylko wówczas, gdy włosy będą idealnie wystylizowane i ułożone. Właścicielki włosów cienkich, delikatnych lub przerzedzonych powinny z reguły unikać grzywek. Panie z delikatnymi, przerzedzonymi włosami mogą pozwolić sobie na grzywkę prostą lub skośną, ciętą z linią przedziałka, leciutko postopniowaną na końcach. Ważne, by fryzura nie była jednej długości, co w przypadku włosów cienkich potęguje efekt przerzedzenia.

Włosy tłuste i przetłuszczające się to kolejny rodzaj fryzury, która nie komponuje się dobrze z grzywką. Grzywka to najlepiej wyeksponowany element naszej fryzury, dlatego musi wyglądać nienagannie – sypko, świeżo i schludnie. Jeśli codzienne mycie włosów eliminuje problem nieświeżości, spokojnie możesz wybrać grzywkę. W przypadku, gdy włosy wyglądają na brudne już po kilku godzinach od umycia głowy, zdecydowanie odradzamy noszenie grzywek. Problem przetłuszczania włosów, często idzie w parze z nadmiernym wydzielaniem sebum na twarzy. Jeśli nieświeża grzywka ma ciągły kontakt z intensywnie przetłuszczającą się skórą czoła, przenosimy na niej nie tylko łój, ale i bakterie powodujące trądzik. W przypadku włosów przetłuszczających się jeśli już stawiasz na grzywkę, wybieraj dłuższą, którą możesz podpiąć spinką lub zaczesać na bok.