„Bitwa o włos” – II Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Tomaszowskiego

 

„Bitwa o włos” – II Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Tomaszowskiego_49

W dniu 12 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole II Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski  o Puchar Starosty Tomaszowskiego, nad którym patronat objęli: Starosta Tomaszowski pan Mariusz Węgrzynowski i Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego pan Marcin Witko.

Patronat medialny sprawowali: Tomaszowski Informator Tygodniowy, portal społecznościowy Nasz Tomaszów i Radio Fama. Natomiast instytucjami wspierającymi wydarzenie były: Cech Rzemiosł Różnych w Tomaszowie Mazowieckim i Ochotniczy Hufiec Pracy w Tomaszowie Mazowieckim.

Adresatami konkursu „Bitwa o włos” byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, dla których fryzjerstwo to nie tylko zawód, ale także zainteresowanie i ogromna pasja. Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na wykonaniu stylizacji fryzjerskiej zgodnej z hasłem: „Hiszpańskie wesele”. Uczestnicy konkursu w ciągu 60 minut mieli za zadanie wykonać fryzurę, wykazując się kreatywnością, własną inwencją i pomysłowością oraz nowatorstwem rozwiązań w branży fryzjerskiej.

W zmaganiach konkursowych udział wzięło 20 młodych fryzjerów z 8 szkół uczących w zawodzie fryzjera i technika usług fryzjerskich: Sieradza, Końskich, Rawy Mazowieckiej, Suchedniowa, Skarżyska - Kamiennej, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego.

Oceny prac konkursowych dokonała i zwycięzców wyłoniła komisja w składzie:

Przewodniczący – pan Błażej Adamus – właściciel salonów fryzjerskich i Akademii Fryzjerskiej

Członek:  pani Beata Stańczyk – Naczelnik Wydziału Oświaty,

Członek: pani Izabela Osenka - przedstawicielka Cechu Rzemiosł Różnych w Tomaszowie Mazowieckim, właścicielka salonu fryzjerskiego.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce – Aleksandra Czajka z ZSP nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim; nagroda rzeczowa i statuetka ufundowane przez Starostę Tomaszowskiego pana Mariusza Węgrzynowskiego;

II miejsce – Agata Pietrzak z ZSP nr 3 imienia Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim; nagroda rzeczowa ufundowana przez Cech Rzemiosł Różnych w Tomaszowie Mazowieckim;

III miejsce – Iwona Lisowska z Zespołu Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Mikołaja Kopernika w Rawie Mazowieckiej; nagroda rzeczowa ufundowana przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Tomaszowie Mazowieckim.

Wyróżnienie otrzymała Monika Łuczak z Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu.

Szczególne nagrody - staże w Akademii Fryzjerskiej - dla wszystkich uczestników konkursu ufundował pan Błażej Adamus:

I miejsce – 4 tygodnie stażu,

II miejsce – 3 tygodnie stażu,

III miejsce – 2 tygodnie stażu,

dla pozostałych zawodników – 1 tydzień stażu.

Prestiżową nagrodę – Nagrodę Publiczności zdobyła Klaudia Drużdż z ZSP nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Statuetkę, dyplomy i upominki laureatom wręczyli: pani Dyrektor Magdalena Fałek, Członek Zarządu Powiatu Elżbieta Łojszczyk, jury konkursowe oraz organizatorki.

Sponsorami nagród byli również: Prospektor, Hurtownia Fryzjerska Euro-Fryz”, „Delia” Cosmetics, F.H.U. Kulfon, Hurtownia Fryzjerska „Kaskada”, Inter Vion, Hurtownia Artykułów Spożywczych „Egro”, Piekarnia „Starzyce”, F.H.U. „Jarkpol”, Apteki i Drogerie Tomaszowskie.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. W repertuarze muzycznym zaprezentowali się:

Aleksandra Żegnałek – uczennica Liceum Plastycznego i Jakub Lewandowski - uczeń prywatnego Ośrodka Muzycznego Tim w piosence „Libre” oraz Anna Bystrońska – uczennica Technikum Fotografii i Multimediów w piosence „Miłość moja największa”. Ponadto zebrani mogli spotkać się z Mistrzem Świata Fryzjerów z 2016 r. panem Błażejem Adamusem.

Miłym akcentem uroczystości był także występ młodych tancerzy klubu „Cantinero” Weroniki Gajek i Stanisława Drzewieckiego, których przedstawił i zapowiedział pan Grzegorz Rybicki.

Organizatorkami konkursu były: Justyna Piątek i Kinga Remisz-Szewczyk.

W przygotowaniu uroczystej gali udział wzięli uczniowie: Martyna Mochola, Karol Rospędowski, Anna Bystrońska, Aleksandra Żegnałek, Jakub Lewandowski, Natalia Kubiak, Adrian Wachowiec, Kacper Duczek, Oliwia Staszek, Kinga Warczyńska, Pola Rybak, Julia Centka, Karolina Wójciak.